Ana Sayfa Haberler, Öne Çıkanlar 12 Haziran 2013 189 Görüntüleme

Sağlıkçılar Federasyon kuruyor

Sağlık Dernekleri,Federasyon Oluşumu İçin Buluştu.
Sağlık çalışanları dernekleri, 08.06.2013 tarihinde saat 14.00 de, Gür Kent otel Sıhhiye/Ankara adresinde bir araya gelerek tarihe önemli bir not düşecek buluşmayı gerçekleştirdi.

Sağlık Çalışanları Dernekleri Federasyonunun kurulması amacı ile bir araya gelen sağlık çalışanları dernekleri, dernek faaliyetleri hakkında bilgi vererek federasyon oluşumu hakkında değerlendirmede bulundular.

Sağlık çalışanları dernekleri adına toplantıda hazır bulunan başkan ve temsilcilerinin yaptıkları değerlendirmede,federasyon oluşumunun dernek faaliyetlerine katkı sağlayacağını ve sağlık çalışanlarının birlik ve beraberliklerini daha fazla pekiştireceğini ifade etmişlerdir. Sağlık çalışanlarının daha etkin bir şekilde temsil edileceğini belirten dernek başkanlarının köklü, dinamik ve sağlam bir federasyon oluşumu için yapılacak çalışmaların çok yönlü bir şekilde değerlendirilmesi, söz konusu çalışmaların ortak görüşler çerçevesinde bir komisyon tarafından sürdürülmesi ve tabana yayılması gerektiği hususunda görüş birliğine varmışlardır.

Her ne suretle olursa olsun federasyon oluşumundan vazgeçilmeyeceği, tüm olumsuz şartların bertaraf edilerek en kısa zaman içinde oluşumun gerçekleştirilmesi gerektiğini ileri süren sağlık çalışanları dernekleri, her sağlık çalışanı derneğinin üzerine düşen görevi yerine getirmesi ve hiç bir derneğin bu oluşumun dışında kalmaması gerektiğini belirtmişlerdir.

İyi dilek ve temenniler çerçevesinde sürdürülen değerlendirme toplantısında, bir sonraki toplantının 06 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilmesi yönünde tavsiye kararı alınmıştır.Söz konusu toplantıda federasyonun kurulması için yerine getirilmesi gereken hukuki şartlar, kuruluş prosedürü, federasyonun kurumsal yapısı ve federasyon bünyesinde faaliyet gösterecek derneklerin yapacakları iş ve işlemler hakkında bir bilgilendirme yapılacaktır.

Halen faaliyet gösteren sağlık çalışanları dernekleri:

1-ATT-DER : Yaşar GÖKBAYRAK
2-Anadolu Tıbbi Sekreterler Derneği : Hakan KANAMAT
3-Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği : Serpil Ustalar ÖZGEN
4-Çevre Sağlığı Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği : Muhammet BİRİNCİ
5-Diş Teknisyenleri Derneği : Adnan ASLAN
6-Ebe ve Hemşireler Derneği :Kadriye GÜLSEREN
7-Patoloji Teknikerleri Derneği : İlker AKMAN
8-Radyoterapi Teknikerleri Derneği : Gökhan ÖZUYNUK
9-PARAMEDİK-DER : Umut UĞUREL
10-Sağlık Memurları Derneği : Bülent KESKİN
11-Sağlık Eğitimcileri Derneği : Orhan TUNCER
12-Sağlık Yönetimi Birliği Derneği:Endam AKSU
13-Sağlık Teknisyen ve Teknikerleri Derneği : Ahmet ASLAN
14-Sağlık İdarecileri Derneği : Bilal AK
15-TAP-DER : Ertuğrul ERİK
16-TÜMRAD-DER : Heybet ASLANOĞLU
17-Türk Hemşireler Derneği : Saadet ÜLKER
18-Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği : Nezaket ÖZGÜR
19-Tüm Uyku Teknologları Derneği : Okay ERÖZGÜN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com