Ana Sayfa İlanlar 20 Haziran 2013 268 Görüntüleme

Sağlık Bakanlığı Ekonomist Danışman Hizmet Alım İlanı

SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA EKONOMİST DANIŞMANI HİZMET ALIMINA DAVET

TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI

TÜRKİYE SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DESTEK PROJESİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
İkraz No. LN-7717-TU
Proje Referans No: SSYYDP/SGB/2013/CS/A.4.2.4-A/IC/01-02
İlan Yayınlama Tarihi: 19.06.2013

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Sağlık Sektörünün Yeniden Yapılandırılmasına Destek Projesinin uygulanabilmesi amacıyla Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası’ndan ikraz (İkraz No: LN-7717-TU) temin etmiştir. Bu kapsamda, T.C. Sağlık Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı “Ekonomist Danışmanı”(tam zamanlı bireysel danışman- 2 kişi) danışmanlık hizmeti alacaktır.

Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı uygun adayları, adı geçen hizmetleri sağlamaya yönelik ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgilenen danışmanların, işleri yapmaya yeterli olduklarını gösteren bilgilerini (CV şeklinde) sunmaları gerekmektedir.

İŞİN AMACI
Strateji Geliştirme Başkanlığı üst yönetimi tarafından belirlenen amaç, ilke ve talimatlara uygun olarak; ulusal ve uluslar arası sağlık piyasalarındaki değişimlerin takip edilerek analiz edilmesi, enflasyon, devalüasyon gibi olayların etkilerinin analiz edilip incelenebilmesi, enflasyon, kâr oranları, istihdam ve maliyet konularında inceleme yapabilmesi, geliştirilebilmesi ve analiz edebilmesi amacıyla etkili ve verimli kaynak kullanımına ilişkin performansın değerlendirilmesi ve üst yönetime raporlanması amaçlanmaktadır.

İŞİN KAPSAMI
Bakanlık Strateji Geliştirme Başkanlığı İç Kontrol ve Analiz Daire Başkanlığı biriminde;
Enflasyon ve devalüasyon gibi olayların sağlık ekonomisi üzerine etkisinin araştırılması,

Sağlık alanında istihdam ve maliyetlendirme konularında inceleme ve analiz yapmak,

Etkili ve verimli kaynak kullanımına ilişkin raporlamalar yapmak,

Mali konularda ulusal ve uluslar arası piyasaların izlenip analiz edilerek yorumlanması ve gerektiğinde üst yönetime raporlanması,
Sağlık Finansmanını ilgilendiren finansal analiz ve finansal yönetim konularında gerektiğinde eğitim verilmesi.

DANIŞMAN ASGARİ ŞU NİTELİKLERE SAHİP OLMALIDIR:
Üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren, İşletme, İktisat, Finans, Ekonomi, Ekonometri, İstatistik, veya Maliye bölümlerinden birinden mezun olmak veya bu alanların birinde en az yüksek lisans yapmış tıp fakültesi mezunu olmak,
Tercihen İşletme Yönetimi, Yönetim Organizasyon, Finans, Ekonometri, İstatistik veya Maliye alanlarından birinde lisansüstü eğitim yapmış olmak,
Alanında en az 2 yıllık iş tecrübesine sahip olmak ve bu çalışmaları belgelemek,
Microsoft Office Programlarını (özellikle word, excel ve powerpoint) ileri düzeyde kullanabiliyor olmak,
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilen genel niteliklere sahip olmak,
Faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürebilmesi için ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünme, analiz edebilme ve değerlendirme niteliğine sahip olmak,
Yeterli derecede İngilizce bilgisine sahip olmak,
Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.
Seyahat engeli olmamak.
Mesai saatleri dışında çalışmaya engeli bulunmamak.

GÖREV YERİ VE SÜRESİ :
Bu projenin başlama tarihi imzalanacak sözleşme onay tarihini izleyen günden itibaren başlar.
Çalışma yeri; Danışman Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında görev yapacak olup gerektiğinde Bakanlık merkez birimlerinde, yurt içinde veya yurt dışın geçici süreli görevlendirilebilecektir. Danışmanların sözleşmesi performanslarına ve birimin gereksinimlerine göre ve satın alma planına uygun olarak periyodik olarak uzatılabilecektir.

ÖDEME ŞEKLİ:

Danışmana yapılacak ödeme, sözleşme tutarına göre belirlenecek olan aylık sabit ödemeler şeklinde ve TL üzerinden yapılacaktır. Aylık ödeme miktarlarının nasıl hesaplanacağı ile ödeme tutarına esas teşkil edecek ölçütler sözleşmede belirtilecektir. Eğer seçilecek olan uzmanların nitelikleri burada belirtilenlerden daha yukarıda olursa verilecek ücret Müsteşarlık Makamı tarafından belirlenmiş olan ücret cetveli kapsamında tekrar değerlendirilecektir.

BAŞVURULAR:

Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı uygun danışman adayları, yukarıda belirtilen hizmetleri sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını, yukarıda, “danışmanın nitelikleri” başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarasını, adresini ve referans kodunu SSYYDP/SGB/2013/CS/A.4.2.4-A/IC/01-02 içeren bir başvuru mektubunu bir zarf içerisinde en geç 03/07/2013 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki adrese elden, posta veya kargo yolu ile ulaştırmaları gerekmektedir.

Danışman seçimi Dünya Bankası’nın Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı (Mayıs 2004, revize Ekim 2006 ve revize Mayıs 2010) başlıklı Danışmanlık Kılavuzunda belirtilen “Danışmanın Niteliklerine Göre Seçim Yöntemi” prosedürlerine uygun olarak yapılacaktır.

İlgilenen danışman adayları, yerel saatle 09.00 – 18.00 saatleri arasında aşağıda belirtilen adresten bilgi alabilirler.

T.C. Sağlık Bakanlığı
Strateji Geliştirme Başkanlığı
Ceyhun Atıf Kansu Caddesi
No:102 Oda No: B1/10
Balgat / ANKARA
Bilgi için Tel : 0 312 573 71 86- 71 40- 71 26

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com