Ana Sayfa İlanlar 26 Temmuz 2012 289 Görüntüleme

Gümüşhane aile sağlığı elemanı alımı

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 01.07.2011 tarih ve 22100 sayılı genelgeleri doğrultusunda; ilimiz dâhilinde Aile Sağlığı Elemanı bulunmayan ekli tabloda isimleri belirtilen Aile Hekimliği Birimlerine açıktan üç (3) Aile Sağlığı Elemanı alınacaktır. Müracatlar 23/07/2012-30/07/2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

 Boş bulunan Aile Hekimliği Birimlerine açıktan Aile Sağlığı Elemanları için;

Söz konusu pozisyonlara başvurular Bakanlığımız Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazıları gereğince;

a) Türkiye’de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğretim veya yüksek öğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar,

b) Vekil ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı) olarak çalışan kişiler de başvurabilecektir.

c) Başvuru için ilimizde ikamet şartı aranmayacak, ülke genelinde başvuru alınacaktır.

d) Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar v.b) başvuramayacaktır.

e) Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne yapılacak olup posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

f) Başvuru dosyasında eksiklik bulunmadığı tespit edildikten sonra kişi, çalışacağı sözleşmeli aile hekimi ile birlikte Müdürlüğümüzde aile sağlığı elemanı sözleşmesi imzalayacaktır.

g) Her başvuru dosyasına müdürlüğümüzden resmi evrak numarası verilecek olup, ilimiz için tabloda belirtilen üç (3) pozisyondan fazla başvuru bulunduğu takdirde evrak giriş numarasına göre işlem yapılacaktır.

Başvuru formu için tıklayınız…

Boş Pozisyonlar için tıklayınız…

Başvuru dosyasında kişiye ait;

– T.C. kimlik numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi,

– Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diplomanın noter onaylı sureti,

– İlgili makamlarca verilmiş adli sicil ve sabıka kaydını gösterir belge,

– Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu,

– Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve altı ay öncesine kadar başvuru tarihi itibariyle kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair dilekçe ile,

– Dört adet vesikalık fotoğraf yer alacaktır.

Kişiye ait bu belgelere ek olarak;

– İlimizde görev yapmakta olan sözleşmeli bir aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istendiğini açıkça beyan eden imzalı dilekçede bulunacaktır.

BAŞVURU DOSYASININ EKSİK OLMASI VEYA GERÇEĞE AYKIRI BEYAN YAPILDIĞININ TESPİTİ HALİNDE BAŞVURU YAPILMAMIŞ SAYILACAK SÖZLEŞME YAPILMIŞSA FESHEDİLECEKTİR.

Bu duyuru başvuru yapacaklara tebliğ sayılacaktır.

Dr.Engin PEHLİVAN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com