Ana Sayfa Haberler, Manşet 11 Şubat 2014 172 Görüntüleme

Bayan doktoru bakın nasıl dolandırdılar

Arabasını satmak isteyen kadın doktora, internette hazırladıkları sahte EFT ekranını gösterdiler. 70 bin liranın hesabına geçtiğini sanan doktor bankaya gidince dolandırıldığını anladı.
Dolandırıcıların son yöntemi pes dedirtti. Zanlılar internette hazırladıkları sahte EFT ekranıyla arabalarını satmak isteyen vatandaşların paralarını tokatlıyor. Vatandaş bankaya gittiğinde paranın hesapa geçmediğini görünce soluğu poliste alıyor. Yöntemin son kurbanı 42 yaşındaki kadın doktor H.A. oldu.

İddiaya göre lüks otomobilini internet üzerinden satışa çıkaran H.A, talip olan kişiyle önce telefonda görüştü. Ardından pazarlık için sözde alıcılarla Bursa’da buluştu.

KAPORA BİLE VERDİ

Kadın doktorla arabayı almak isteyen kişi fiyatta anlaştı. Dolandırıcı, güven vermek için doktora hemen 5 bin lira kaparo verdi. Zanlı, “Devir sırasında vakit kaybetmeyelim” diyerek online havale yapmak üzere kurbanın kimlik ve hesap bilgilerini aldı. Doktor H.A. devir günü sözde alıcıyla tekrar buluştu. Dolandırıcı doktora dizüstü bilgisayarından
65 bin liranın hesabında olduğunu kanıtlayan sahte EFT ekranını gösterdi. Doktor da paranın hesabına geçtiğini gördükten sonra noterden otomobilin devrini gerçekleştirdi.

Dolandırıcıyla tokalaşıp bankaya giden H.A. paranın hesabında olmadığını görünce dolandırıldığını anlayıp polise şikayetçi oldu. Ekipler şimdi eşgalini aldıkları dolandırıcının peşine düştü.

DİKKAT! Yöntem yaygınlaşıyor

Em­ni­yet yet­ki­li­le­ri ben­zer yön­tem­le bir mil­yon li­ra­dan faz­la vur­gun ger­çek­leş­ti­ği­ni açık­la­dı. Yet­ki­li­ler, “Do­lan­dı­rı­cı­lar, ara­sın­da hız­la ya­yı­lan yön­te­min kur­ba­nı ol­ma­mak için pa­ra­nın he­sa­bı­nı­za geç­ti­ği­ni ban­ka­nı­zı ara­ya­rak öğ­re­nin. Bu tu­zak­ta, oto­mo­bi­lin dev­ri­ni res­mi ka­nal­lar ara­cı­lı­ğıy­la baş­ka­sı adı­na ger­çek­leş­tir­di­ği­niz için hiç­bir şey id­di­a ede­mi­yor­su­nuz” di­ye uyar­dı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com