Ana Sayfa Haberler, Sendika Haberleri 10 Temmuz 2013 131 Görüntüleme

Türk Sağlıksen'den Müezzinoğlu'na ziyaret

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Yönetim Kurulu üyeleri Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette Bakan yardımcısı Agah Kafkas ve Bakanlığın üst düzey bürokratları da yer aldı.

Ziyarette Genel başkanımız Önder Kahveci tarafından sağlık çalışanlarının taleplerini içeren bir rapor Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğluna sunuldu. Genel başkanımız Önder Kahveci sağlık çalışanlarının memnuniyeti için çalışmalar yapılması gerektiğini kaydetti. Kahveci ” sağlık çalışanları döner sermayelerinin emekliliğe yansımaması nedeniyle ciddi bir mağduriyet yaşıyorlar ve bu konuda adım atılmasını bekliyorlar. Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması çalışanların sizden en büyük beklentisidir ” dedi.

Sağlık çalışanlarının bir başka önemli beklentisinin de lisans tamamlama olduğunu belirten Kahveci bu konunda bir an önce sonuçlandırılmasını istedi.

Ziyarette hizmetlilerin memur kadrosuna atanma taleplerini de dile getiren Genel Başkanımız Önder Kahveci ” Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı görevde yükselme sınavında 4351 kişi 70 puanı geçti. Fakat sadece 2000 kişi atandı. Sıralamada en son 86 puanla atama yapılması çalışanların bu kadroyu ne kadar istediklerinin bir göstergesidir. Bu çalışma arkadaşlarımıza memurluk kadrosu verilmesi ve Sağlık Bakanlığı’ndaki tüm hizmetlilere memurluk için çalışma yapılmasını istiyoruz. Yüksek lisans yapmış, lisans bitirmiş hizmetli arkadaşlarımız var. Hizmetliler memurluk görevlerinde çalışıyor. Hem eğitim hem de yapılan iş bakımından memurluk kadrosu kendilerine verilmelidir” dedi.

Araştırmacı kadrosuna atanan çalışanlarında mağdur edildiklerini belirten Kahveci haklarını iadesi için çalışma yapılmasını beklediklerini söyledi.
Ziyarette ayrıca sağlıkta şiddeti de gündeme getiren Genel Başkanımız Önder Kahveci her 3 sağlık çalışanından 2’sinni şiddet gördüğünü belirterek Şiddetin önlenmesi için gerekli yasal düzenlemelerin ve çalışmaların bir an önce yapılmasını istediklerini ifade etti.

Müezzinoğlu: Döner Sermayelerin Emekliliğe Yansımasını Yeniden Maliyeyle Görüşeceğiz.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu vatandaş memnuniyetinde en önemli payın sağlık çalışanlarına ait olduğunu ifade etti. Sağlık çalışanlarının hakları konusunda dahi iyisinin olması gerektiğini düşündüklerini belirten Müezzinoğlu ” Bakanlık olarak üzerinde duyarlı olduğumuz konulardan biride döner sermayelerin emekliliğe yansıtılmasıdır. Önümüzdeki süreçte döner sermaye ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması ile ilgili yeniden Maliye Bakanlığı ile görüşmeyi planlıyoruz” dedi.

Sağlık çalışanlarının eğitim seviyelerinin yükselmesini kendilerinin de istediklerini kaydeden Müezzinoğlu bunun faydası olacağını bildiklerini, sağlık çalışanlarının eğitimini önemsediklerini ve sağlık çalışanlarının eğitimi konusunda yeni bir yol haritasının faydalı olacağına inandığını söyledi.
Hizmetliler ile ilgili olarak bir durum değerlendirmesi yapacaklarını ifade eden Bakan Müezzinoğlu bu konu ile ilgili de çalışacaklarını kaydetti. Maliye ile görüşüleceğini belirtti.

Sağlıkta şiddetin önlenmesi ile ilgili çalışmalar yaptıklarını belirten Müezzinoğlu bu konuda toplumun bilinçlenmesinin en önemli çözüm yolu olacağını kaydetti. Genel Başkanımız Önder Kahveci şiddet konusunda toplumun bilinçlenmesi için sağlıkla ilgili tüm sivil toplum kuruluşları ile bakanlığın hep beraber ortak çalışmalar yapmasını istediklerini kaydetti. Bakan Müezzinoğlu ‘da böyle bir çalışmanın faydalı olacağını belirtti. Teklifi olumlu olarak değerlendireceklerini dile getirdi.

Ziyaretin sonunda Genel Başkanımız tarafından sendikamızın yayın organları ve günün anısına nostaljik bir radyo Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na takdim edildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com