Ana Sayfa Bakanlık, Haberler 7 Ağustos 2012 272 Görüntüleme

Sağlık Bakanlığı 2012 Eylül dönemi il içi tayinler başladı

2012 Eylül dönemi İl İçi Tayinler başladı. İl içi atamalara başvurmak isteyen bağlı bulunduğu İl Sağlık müdürlüğünün web sayfasındaki kadrolara başvuru yapabilir.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatına bağlı birimler ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı birimlerde görev yapan Stratejik Personel (Uzman tabip ve tabip unvanlarındaki personel) dışındaki sağlık ve yardımcı sağlık personeli için Eylül dönemi İl İçi Atama ve Nakil işlemleri ile ilgili olarak;

Sağlık Personelinin İl İçi Atama ve Nakillerinin Usul ve Esaslarına Dair Yönergesinin Atanma Dönemleri Başlıklı 5. Maddesine istinaden Eylül dönemi atamaları için Ağustos ayı içerisinde müracaatlar alınacaktır.

Aynı Yönergenin Kadroların İlanı ve Başvurular başlıklı 6. maddesinin “Personel Dağılım Cetveline göre açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadrolar Müdürlüklerin internet adresinden ilan edilecek olup, bu kadrolara atanmak isteyen personel en çok 5 (beş) tercihle birlikle başvurur. Müdürlük, öncelikle tercih sırasına bakarak hizmet puanlarına göre personelin atamalarını tamamlar. Aynı yerin aynı puana sahip birden fazla personel tarafından tercih edilmesi halinde, hizmet süresi fazla olan personel öncelikli olarak atanır” hükmü gereği başvurusunu görev yaptığı kurum aracılığıyla Müdürlüğümüze yapmaları gerekmektedir.

663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname gereği atanma talebinde bulunan personel görev yaptığı kuruma bağlı bulunan birimler dışında tercih yapamaz.

A grubunda görev yapan personel A grubunda bulunan birimlerden, B grubunda görev yapan personel B grubunda bulunan birimlerden tercihte bulunabilir.

  • (Örneğin; hastanede görev yapan personel İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine veya Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı Merkezlerine tayin talebinde bulunamaz.)

Not:Kadrosunun bulunduğu kurumun personelin ayrılmasına muvafakat vermesi halinde başvurular değerlendirilecek olup, doğrudan Müdürlüklere yapılan başvurular ile muvafakat almayan personelin başvuruları işleme alınmayacaktır.

A Grubu (Kamu Hastane Kurumuna Bağlı Birimler)

1- Hastaneler (Diş Hastaneleri dahil)
2- Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri
3- Semt Poliklinikleri
4- Amatem, Endotem, Otizm Mükemmeliyet Merkezi gibi özel tanı ve ileri tedavi merkezleri

B Grubu (Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatına Bağlı Birimler)

1- İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri
2- Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği
3- Uluslar arası Tıp ve Kongre Merkezleri
4- Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimleri
5- 112 İstasyonları

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • dr.deniz :

    Ağustos 16, 2012-12:53 pm

    Torpilin ispatıdır bir iki örnek vereceğim.46.dönem mecburi hizmet atamasında Plastik cerrahi barnşında Mersin,Hatay,Nevşehir açılan iller arasında.Eylül ayı kurum içi atamada ise Tarsus,Adana,Gaziantep…açılmış.Yani Mersin Devlet Hastanesi kurum içi atamada tercih edilmeyecek ve ancak mecburi hizmet zoruyla atama yapılacak bir yer ama ilçesi Tarsus kurum içi atamada tercih edilebilecek bir yer.Emin olunki Mersin Devlet hastanesi kurum içi atamada acılsa onlarca başvurunun olacağı bir yer.40.dönem mecburi hizmet atamasında Nöroloji branşında mecburi hizmet kapsamına alınmışken Eylül dönemi atamada kurum içine alınmış 40.dönem giden torpilli kimdi acaba? Mersin,Hatay,Adana,Balıkesir,Bursa,İzmir vb illeri mecburi hizmet adı altında torpillilerle doldurmaktan vazgecin artık.Herkes mecburi hizmetini 6.bölge illerde yapsın eşitlik sağlansın.

Tema Tasarım | Osgaka.com