Ana Sayfa Haberler, Öne Çıkanlar 21 Şubat 2013 184 Görüntüleme

Recep Akdağ incelemeye alındı

SÖZCÜ gazetesiin haberine göre Başbakanlık, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ’ın dönemini didik didik ediyor..

Domuz gribi aşısı alımına ilişkin dosya raftan indi.

Sağ­lık Ba­ka­nı Re­cep Ak­da­ğ’­ın, ge­çen ay kol­tu­ğu­nu Meh­met Mü­ez­zi­noğ­lu­’na dev­ret­me­si­nin ar­dın­dan ba­kan­lık­ta­ki ‘dev tef­ti­ş’ or­ta­ya çık­tı. SÖZ­CÜ­’nün edin­di­ği bil­gi­ye gö­re; Baş­ba­kan­lık Tef­tiş Ku­ru­lu, Ak­dağ gö­rev­dey­ken de­ne­ti­me baş­la­dı. Ka­bi­ne de­ği­şik­li­ğin­den son­ra da tef­tiş de­vam et­ti­ri­li­yor. Baş­ba­kan­lık, özel­lik­le 2009-2010 yıl­la­rın­da bü­yük tar­tış­ma ya­ra­tan do­muz gri­bi aşı­sı­nı ya­kın ta­ki­be al­dı.

33 mil­yon eu­roluk aşı alımı

Bi­lin­di­ği gi­bi Tür­ki­ye­’nin ih­ti­yaç faz­la­sı do­muz gri­bi aşı­sı al­dı­ğı gün­de­me ge­ti­ril­miş­ti. Aşı­ya yak­la­şık 33 mil­yon eu­ro öden­di. Ba­kan­lık­ta bir­çok üst dü­zey bü­rok­ra­tın is­ti­fa et­mek is­te­di­ği an­cak bu ta­lep­le­rin ge­ri çev­ril­di­ği öğ­re­nil­di. Böy­le­ce, tef­tiş­ten son­ra bir­çok bü­rok­ra­ta fa­tu­ra ke­sil­me­si gün­de­me ge­le­cek. Ak­dağ dö­ne­min­de­ki önem­li pro­je­ler de ye­ni­den ele alı­nı­yor. Ba­zı pro­je­le­rin ip­tal edil­me­si ba­zı­la­rı­nın da re­vi­ze edil­me­si için yeni Ba­kan Mü­ez­zi­noğ­lu ça­lış­ma ya­pa­cak.

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com