Ana Sayfa Editörden, Manşet 7 Eylül 2015 745 Görüntüleme

Lisans tamamlama için gerekli evraklar(güncellendi)

Lisans tamamla için hangi evraklar gerekli..Lisans tamamlama için üniversiteler tarafından istenilen evraklar aşağıdadır..Örgün eğitimi kazananlar,kazandıkları fakültenin web sitesinden duyurular bölümünden öğrebiliriler..
Aşağıdaki liste uzaktan eğitim ve Aaçıktan öğretim içindir..

 

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzatan Eğitim Fakültesi

I. GİRİŞ

 

2015 İstanbul Üniversitesi Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarına göre İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesine kayıt yaptırmaya hak kazanmış öğrencilerin internet üzerinden ön kayıt ve kesin kayıtları, bu kılavuzda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

 

II. KAYIT İŞLEMLERİ

 

1)      2015 – 2016 Eğitim – Öğretim yılı 2015 DGS sonuçlarına göre Fakültemizde öğrenim görmeye hak kazanan adaylar:

– Otomasyon Şifre ve Referans Numarası Alma İşlemleri için 07Eylül – 11 Eylül 2015 Kayıt İşlem Adımları için Tıklayınız  (aksis.istanbul.edu.tr adresinden girerek adımları takip edip şifre alacaksınız.) Tüm öğrencilik işlemleri için: aksis.istanbul.edu.tr

– Kesin Kayıt İşlemleri için ( Materyal ücreti yatırıldıktan sonra evrak teslim işlemi) 07 Eylül – 11 Eylül 2015

2) Ücret yatırma işlemlerini yaptıran öğrencinin, aşağıda belirtilen kayıt evraklarını KARGO yoluyla göndermesi veya İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesine teslim etmesi gerekmektedir.

NOT: Kargo ile gönderilecek evraklarda son gönderim tarihi 11 Eylül 2015 Cuma günüdür. (Evrakları belirtilen tarihler aralığında kargo ile gönderen öğrencilerin işlemlerinde kargo gönderim tarihi dikkate alınacaktır.) 

 

3)      Eksik belge ile kayıt yapılmaz. Belirlenen tarihler arasında kesin kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemezler.

 

4)      Öğrenci katkı payı ve/veya öğrenim ücretini süresi içinde ödemeyenlerin kayıtları yapılmaz.

 

(!) Kesin kayıt için sahte veya tahrif edilmiş belge kullanan veya DGS giriş sınavında sahtecilik yaptığı belirlenen kişinin kaydı, kayıt tarihi itibarıyla iptal edilir ve hakkında kanuni işlemler başlatılır. Bu kişi Üniversiteden ayrılmışsa kendisine verilen diploma dahil tüm belgeler iptal edilir. Bu kişilerin yatırmış olduğu öğrenci katkı payı ve/veya öğrenim ücretleri geri ödenmez.

 

Gönderim Adresi : İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi   Bozdoğan Kemeri Cad. No:1 Vezneciler / Fatih / İSTANBUL. 
( MNG Kargo İÜ AUZEF öğrencilerine indirim uygulamaktadır. )

 

NOT: Kargo ile gönderilecek evraklarda son gönderim tarihi 11 Eylül 2015 ‘dir. (Evrakları belirtilen tarihler aralığında kargo ile gönderen öğrencilerin işlemlerinde kargo gönderim tarihi dikkate alınacaktır.)

 

 

III. İSTENİLEN KAYIT EVRAKLARI

1) Ön lisans diplomasının  “Aslı gibidir.” onaylı fotokopisi veya geçici mezuniyet belgesi aslı gibidir fotokopisi.

(Noter onaylı olmak zorunlu değildir. “Aslı gibidir.” ilgili Fakülte/Yüksekokul tarafından yapılabilmektedir.)

2) Nüfus cüzdanı fotokopisi

3) 1 adet 4,5 cm x 6 cm ebadında fotoğraf (Fotoğraflar son6 ay içinde, önden, öğrenciyi kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflarınızın arkasına adınızı soyadınızı ve öğrenci numaranızı yazmayı unutmayınız)

4) Öğrenim ücretinin ilgili bankaya yatırıldığını gösteren banka dekontu (Ödemeler Öğrenci Otomasyon Sisteminden alınan Referans Numarası alınarak sadece Halk Bankasına yapılmaktadır)

5) Askerlik durumunu gösterir belge

6) Sonuç belgesi

7)Transkript  (ilk yayın tarihinde yoktu sonradan eklendi 08-09-2015)

 

 (!) Bu işlemleri gerçekleştiren öğrencilerimizin kesin kayıtları tamamlandığında kesin kayıt bilgisi SMS olarak cep telefonlarına gönderilecektir.

(!) Çağrı merkezimiz 0212 44000 44 irtibat telefonuyla veya online (çevrimiçi) olarak http://auzef.istanbul.edu.tr linkinden 08:30-22:30 saatleri arasında öğrencilerimize hizmet vermektedir. (Resmî tatiller hariç).

 

Atatürk Üniversitesi

SAĞLIK ALANLARINDA LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMLARI

KAYIT İŞLEMLERİ

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan yerleştirme sonuçlarına bağlı olarak Üniversitemiz bünyesinde yürütülen Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Programlarına kayıt hakkı kazanan öğrenci adaylarının kayıt işlemleri aşağıda yer alan kapsam ve koşullarda yapılacaktır;

1- Kayıtlar, 08 – 11 Eylül 2015 tarihleri arasında bizzat veya posta yolu ile yapılacaktır. Posta yolu ile yapılacak kayıtlarda kayıt evrakının 11 Eylül 2015 tarihine kadar Üniversitemize ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak olup,  kayıt evrakı 11 Eylül 2015 tarihinden sonra Üniversitemize ulaşan adayların kayıt işlemleri yapılamayacaktır.

2- Öğrenci adayları, yerleştirildikleri program için belirlenen katkı payı/öğrenim ücreti ve/veya açıköğretim materyal giderini T.C Kimlik Numaralarını belirterek Halk Bankası veya Vakıflar Bankasına 08 – 11 Eylül 2015 tarihleri arasında yatıracaklardır.

3- Kayıtlar için gerekli evrak aşağıya çıkartılmıştır;

  1. a) Önlisans Programı Mezuniyet Belgesi (Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin onaylı sureti) Mezuniyet tarihi 19.11.2014 tarihinden önce olmalıdır.
  2. b) Not Döküm Belgesi (Aslı veya kurum onaylı sureti) Üzerinde önlisans mezuniyet not ortalaması yer almalıdır.
  3. c) Askerlik Durum Belgesi (1993 ve daha önce doğumlu erkek adaylar)
  4. d) Kayıt Formu (Açıköğretim Programlarına kayıt yaptıracak adaylarhttps://obs.atauni.edu.tr/Kayit/AcikOgretim/acikogretimonbilgi.aspx adresinden alacaklardır. Örgün öğretim veya uzaktan eğitim programlarına kayıt yaptıracak adaylardan Ön Kayıt Bilgi Formu istenilmemektedir.)

4- Posta yolu ile kayıt yaptıracak adaylardan;

  1. a) Açıköğretim Programlarına (Açıköğretim Fakültesi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Programı & Sosyal Hizmet Programı & Sağlık Yönetimi Programı) kayıt yaptıracak adayların kayıt evrakını “Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye / Erzurum” adresine,
  2. b) Uzaktan Eğitim Programları  (Sağlık Bilimleri Fakültesi, Perfüzyon Programı & Hemşirelik Programı & Ebelik Programı) ile Örgün Öğretim Programlarına (Ziraat Fakültesi, Zootekni Programı & Tarımsal Biyoteknoloji Programı) kayıt yaptıracak adayların kayıt evrakını Atatürk Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Öğrenci Kayıt Bürosu Bowling Salonu Yanı Nenehatun Kültür Merkezi 25240 Yakutiye / Erzurum” adresine

göndermeleri gerekmektedir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com