Ana Sayfa Manşet, Sendika Haberleri 27 Temmuz 2015 191 Görüntüleme

Hükümetin sendikasının taleplerine bakın!

Hükümetin sendikası Memur-Sen’in yeni memur zammı için şartları değişmiş.Ortak koalisyon olması beklenen yeni hükümetten,bu sefer farklı talepleri olacak.Çünkü arka bahçeleri iktidara gelemeyeince ve şartlarını geçenki toplu söleşmeye göre bir hayli düzenlemişler.Keşke geçenki toplu sözleşme görüşmelerinde de aynı talepleri dile getirselerdi..Memuru masa satan sendika bakalım bu sefer neler yapacak hep birlikte göreceğiz

2016 ve 2017 yılına yönelik toplu sözleşmelerde hükümet ile masaya oturacak olan Memur Sen, toplu sözleşme taleplerini açıkladı Hükümet ile yapılacak toplu sözleşmeleri yürütecek olan Memur Sen’in talepleri belli oldu. İşte bugün yapılan basın açıklamasında yer alan talepler…

Hükümet ile yapılacak toplu sözleşmeleri yürütecek olan Memur Sen’in talepleri belli oldu. İşte bugün yapılan basın açıklamasında yer alan talepler…

MEMUR-SEN KONFEDERASYONU

2016 – 2017 DÖNEMİ GENEL TOPLU SÖZLEŞME TEKLİFLERİMİZ

 

 

MAAŞ VE ÜCRETLERE ZAM TEKLİFİMİZ; YÜZDELİK ZAM+TABAN AYLIĞA ZAM+REFAH PAYI+ENFLASYON FARKI OLACAK

Kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine;

2016 yılında;
– Birinci Altı Ayda %8, ikinci Altı Ayda %8
– 1 Ocak 2016’dan geçerli olmak üzere taban aylığına 150 TL Zam+
– 2015 yılı ekonomik Büyüme Oranının %50’si ve
– üç aylık dönemlerdeki büyüme oranları kadar Refah Payı artışı+ Enflasyon farkı,
istiyoruz.

2017 yılında;
– Birinci Altı Ayda %7, ikinci Altı Ayda %7
– 1 Ocak 2017’den geçerli olmak üzere taban aylığına 100 TL Zam+
– 2017 yılında üç aylık dönemlerdeki ekonomik büyüme oranı kadar Refah Payı artışı+Enflasyon farkı,
istiyoruz.

 

GELİR VERGİSİ NEDENİYLE OLUŞAN MAAŞ/GELİR KAYBININ TELAFİSİ

Gelir Vergisi Kaynaklı Maaş Kayıplarının Telafisi; Kamu görevlilerinin yıl boyunca %15 vergi diliminde vergi ödemesini ve bunu aşan tutarın işveren tarafından karşılanmasını istiyoruz. Böylece yıl içerisindeki maaş ve gelir kaybını önlemiş olacağız.

 

YAN ÖDEME KATSAYISI VE GÖSTERGE RAKAMLARININ %50 ARTIRILMASINI İSTİYORUZ

Uygulanmakta olan yan ödeme katsayısı ile yan ödeme gösterge rakamlarının % 50 artırımlı ödenmesini isteyeceğiz. Bu gerçekleştiğinde örneğin öğretmen için 18,86 TL olan yan ödeme tutarı 37,72 TL’ye çıkmış olacak.

 

2005 YILINDAN SONRA GÖREVE BAŞLAYANLARA 1 DERECE VERİLMESİ ARTIK GERÇEKLEŞMELİ

2005 yılında sonra göreve başlayan kamu görevlilerine 1 derece verilmesini istiyoruz. Bu konuda seçim öncesinde Sayın Başbakanımızla yaptığımız görüşmede mutabık kalmıştı. Toplu sözleşmede mutabakatı kazanıma dönüşmesini isteyeceğiz.

 

FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETLERİNDEKİ ADALETSİZLİK VE DÜŞÜKLÜK GİDERİLSİN DİYECEĞİZ

Fazla çalışma ücretleri konusunda hem miktar hem de kapsam yönüyle adaletsizlik var. Bunu mutlaka gidermek istiyoruz. Bu çerçevede fazla çalışma ücretleriyle ilgili olarak, Büyük şehir merkezlerinde ve nüfusu 50 bini geçen il ve ilçelerde fazla çalışma ücreti saat başı 2,50-TL olmalı, mevcut çalışma ücretleri %50 artırılmalı, hafta sonları ve resmi tatillerde fazla çalışma ücreti 4 kat artırımlı ödenmeli diyoruz.

 

AİLE YARDIMINDA ÖNEMLİ ORANDA ARTIŞ İSTİYORUZ

Halen 177,30 TL olan eş yardımının 275 TL’ye, 6 yaş üstü için 20,80 TL ve 0-6 yaş için 41,60TL olan çocuk yardımının da herhangi yaş sınırı uygulanmadan her çocuk için 75 TL’ye çıkarılmasını istiyoruz.

 

TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ SENDİKA ÜYESİ OLMAYI TEŞVİK, YETKİLİ SENDİKA ÜYELERİNİ İSE TAKDİR EDECEK DÜZEYE ÇIKARILMALI

Halen üç ayda bir 60 TL olan Toplu sözleşme ikramiyesinin; yüzde 50 artırımlı (90 TL) yetkili sendika üyelerine ise yüzde 100 (120TL) olarak ödenmesini teklif ediyoruz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com