Ana Sayfa Sendika Haberleri 6 Temmuz 2015 186 Görüntüleme

Hatay’da Geçici Görevlendirilmeler Durdurulsun

Antakya İlçe Temsilciliği Mustafa CENGİZ Başkanlığında, Osman Nuri PARLAK, Doç.Dr.İbrahim YETİM, Cemil ŞENSÖZLER ve Yavuz ÇALIK’tan oluşmuştur. Konu ile ilgili İlçe Başkanı Mustafa CENGİZ bir takım açıklamalarda bulundu.

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanımız Feleytun Fatih GÖNÇ ve yönetim kurulunun teveccühü ile Sağlık-Sen Antakya İlçe Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Bu millete, bu camiaya daha nitelikli, daha çaplı hizmet verebilmek amacı ve ziyadesiyle halisane bir niyetle dava arkadaşlarımla beraber bu yola çıktık. Hırs ve makam sevdasıyla değil, yüreklerde adaleti ve huzuru tesis ederek istikbalimizi şekillendirebiliriz. Kelimelerden ve kavramlardan türeyen bir biat kültürü ile değil taze ve açık fikirlerle, dinamik beyinlerle, mücadeleci ruhumuzla yolumuzu aydınlatmalıyız. İnsanımıza verilen sağlık hizmetlerini üstün bir ferağat ve fedakârlıkla yerine getiren her kademedeki sağlık çalışanlarımız, son derece kutsal ve onurlu bir görevi yerine getirmektedirler. İlimizde görev yapan sağlık çalışanlarımız, insanlarımızdan gelen tüm hizmet taleplerine cevap vererek canla başla çalışmanın gayreti içerisindedir. Böylesine yüce bir hizmet için gayret sarf eden sağlık çalışanlarımızın, daha iyi sağlık hizmeti sunmaları, daha adil çalışma şartları ve haklarına kavuşmaları sendika olarak en önemli hedeflerimizdendir. Bu hedeflere ulaşmak konusunda yaptığımız çalışmalar, gerek sağlık hizmeti alan vatandaşlarımız gerekse bu hizmetin verilmesindeki en önemli unsur olan sağlık çalışanlarımız tarafından takdirle karşılanmaktadır. Ancak üzülerek ifade etmek isteriz ki, Yoğun Bakım ve Acil sertifikası olan bazı sağlık çalışanlarının görevleri dışında farklı kurumlarda görevlendirilmesi, mevcut görev yerlerinin hızla boşalmasına sebep olmuştur. Hastanelerimizde servislerimizi ziyaret ettiğimizde, tükenmiş, yıpranmış ve hizmetinin karşılığını alamadığını düşünen sağlık çalışanlarıyla karşılaştık. Ayrıca Hastanelerde onlarca Ebe-Hemşire ise süt izni ve sağlık raporlarına istinaden nöbet tutamamaktadır. Dolayısıyla aktif çalışan sayısı ciddi anlamda düşmüştür.

Suriye Arap Cumhuriyeti’ne komşu bir sınır ili olması nedeniyle ilimizde, çok ciddi sayılardaki Suriyeli sığınmacı kardeşlerimizin mevcudiyeti, hiç kuşkusuz sağlık çalışanlarımızın yükünü sürekli artırmaktadır. Ayrıca içinde bulunduğumuz ayların, sağlık çalışanlarımızın izinlerini yoğun olarak kullandıkları aylar olduğu düşünüldüğünde, yaşanacak sorunlar adeta “geliyorum” demektedir. Sağlık çalışanlarımızın mevcut bunca köklü sorunlarının yanında geçici görevlendirmelerin, izinlerin getireceği ek sorunlar, sistemi adeta işleyemez bir duruma getirecek, bu durum da sağlık hizmeti alan hemşehrilerimizi olumsuz etkileyecektir.

Hiçbir şekilde izah edilemeyecek bu uygulama ile sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu fedakârlık gözardı edilmiş, moral ve motivasyonları adeta sıfırlanmıştır. Bu konuda yetki ve sorumluluk sahibi herkesin sağlıklı bir düşünce ile, sorumluluk duygusuyla hareket etmesi gerekmektedir. Buradan bir kez daha yetkililerin konu ile ilgili adımları ivedilikle atması gerektiğini hatırlatıyoruz. Bütün sağlık çalışanlarının beklentisi geçici görevlerin bir an önce iptal edilmesidir. Sağlık-Sen olarak “Bugün işimize sahip çıktığımız ve işimizi bırakmadığımız gibi, hedefe ulaşana dek bu işin peşini de asla bırakmayacağız” diyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mustafa CENGİZ
Sağlık-Sen Antakya İlçe Başkanı

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com