Ana Sayfa Haberler, Öne Çıkanlar 1 Temmuz 2013 181 Görüntüleme

Döner sermayeden, gelir vergisi kesilir mi?

Maliye Bakanlığı, Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY’ın soru önergesini cevapladı.
Bakanlıktan verilen cevapta, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 23. maddesinde, döner sermaye ücretlerinden gerli vergisi kesilmeyeceğine dair bir istisna yer almadığından, gelir vergisinin kesileceği belirtilmiştir.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Lisans Tamamlama açıklaması

Lisans Tamamlama açıklaması

Tema Tasarım | Osgaka.com