Ana Sayfa İlanlar 16 Mayıs 2013 218 Görüntüleme

Çanakkale 18 Mart Ünv. sözleşmeli personel ilanı

Üniversitemize 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın “Sınav Şartı” başlıklı Ek 2 nci maddesi doğrultusunda, personel alınacaktır.

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Adayların bu sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için. Lisans mezunlarının 07 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’na, Önlisans mezunlarının 22 Eylül 2012 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’na girmiş olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

Başvuracak adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin müracaatı değerlendirmeye alınmayacaktır.

Adaylar yalnızca 1 (bir) pozisyona başvuru yapabilir,

ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN

SIRA NO ÜNVANI ADEDİ ARANILAN NİTELİKLER
1 Biyolog 1 Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, Moleküler- Mikrobiyolojiprogramı lisans mezunu olmak, En az 4 yıl Üniversite Hastanelerinin Mikrobiyoloji Laboratuvarında çalışmış olmak.
2 Sağlık Teknikeri 5 Anestezi, Anestezi Teknikerliği önlisans programından mezun olmak
3 Sağlık Teknikeri 5 Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak

C) SINAV

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2’nci maddesinin (b) bendi gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak yerleştirme,” denildiğinden, sınav yapılmaksızın puan sırasına göre alım yapılacaktır.

DBAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER

Başvuru Formu (http://personel.comu.edu.tr/formlar.php ) sayfasından temin edilebilir

Nüfus cüzdanı örneği

Öğrenim Belgesi (Aslı veya onaylı fotokopisi)

2012 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi ve fotokopisi veya internet çıktısı

Başvuru yapılacak pozisyonunun şartlarını gösteren belgelerin aslı veya onaylı örnekleri

Genel iş tecrübesi şartı bulunan pozisyonlara başvuracak adaylar için kurum onaylı SGK Hizmet Dökümü.

E) BAŞVURU YÖNTEMİ

1- Giriş koşullarını taşıyan adaylar; ilan tarihinden itibaren 15 gün süreyle, www.comu.edu.tr adresinden temin edecekleri başvuru formu ve istenen belgeler ile birlikte (noter tasdikli veya aslı görülmek üzere) şahsen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na başvuracaklardır.

2- Eksik belge ile süresinde başvuru yapılmayan ve posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

F) SONUÇ

Sonuçlar www.comu.edu.tr adresinde ilan edilecek, Her kadronun 1 (bir) katı kadar yedek belirlenecek. Asil kazananlardan (belirtilen tarihlerde istenilen belgeler ile birlikte Personel Daire Başkanlığı’na başvuracaklar) başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine Yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, kazanan adaylara ayrıca tebligat gönderilmeyecektir.

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com