Ana Sayfa Bakanlık, Haberler 10 Mayıs 2013 153 Görüntüleme

Başasistan Ek Kontenjan Kadro İlanı

Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastaneleri başasistan kadrolarına yapılacak atamalarla ilgili olarak yapılan bilim sınavı ve sözlü sınav neticesinde yerleştirme yapılamayan kadrolara ilişkin duyuru yayınlandı.

EK YERLEŞTİRME İLAN METNİ

Bakanlığımız eğitim ve araştırma hastaneleri başasistan kadrolarına yapılacak atamalarla ilgili olarak yapılan bilim sınavı ve sözlü sınav neticesinde yerleştirme yapılamayan kadrolara;

Sağlık Bakanlığı Eğitim Ve Araştırma Hastanelerinde Başasistanlık Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Sınavlara İlişkin Yönetmelik’in 13. maddesinin 1. fıkrasında yer alan “İlan edilen kadrolardan yerleştirme neticesinde veya atama için başvuru olmaması nedeniyle boş kalanlara, sınavlarda başarılı olup bir kadroya yerleştirilemeyen adaylardan yeniden tercih alınarak asıl yerleştirmedeki usule göre ilgili sınav döneminde bir defaya mahsus olmak üzere ek yerleştirme yapılır.” hükme istinaden ek yerleştirme yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

1- Bakanlığımızca yapılmış yazılı ve sözlü sınavlar neticesinde her bir sınav için en az 60 ve üzeri puan almak kaydıyla başarılı olmak,

2- Başarılı olduğu halde herhangi bir kadroya yerleştirilememiş olmak

gerekmektedir.

Her iki şartı birlikte sağlayan adaylar; ilk başvurularında atanmak istedikleri unvanda ilan edilen kadrolardan en fazla üç tercih yapabileceklerdir.

Sağlık Bakanlığı Eğitim Ve Araştırma Hastanelerinde Başasistanlık Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Sınavlara İlişkin Yönetmelik’in 13. Maddesinin 2. fıkrası gereği; Bir kadroya yerleştirildiği halde, atanmak için gerekli belgeleri tamamlamayan ya da atanma hakkından vazgeçenler ek yerleştirme yapılacak kadrolara başvuru yapamaz.

TERCİH YAPACAK ADAYLAR EKLİ EK YERLEŞTİRME BAŞVURU FORMUNU KULLANACAKLARDIR.

Ek yerleştirme başvuruları 13.05.2013-24.05.2013 tarihleri arasında mesai saatleri (sabah 09.00- akşam 18.00 saatleri) içerisinde yapılacaktır.

Ek yerleştirme başvuru formu doldurularak Bakanlığımız shgm.tescildenklik@saglik.gov.tr adresine gönderilecek ve belgenin aslı da doğrudan (elden) veya Kargo yolu ile aşağıda yer verilen adrese intikal ettirilecektir.

Adres :

Zeynep COŞKUN, Mustafa KARAKOÇ ya da Nuray KÜÇÜK adına
Sağlık Bakanlığı
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Mithatpaşa Cad. No:3 B Blok 3. Kat 15 No’lu Oda

Sıhhıye/ANKARA

 

 

Ek yerleştirme başvuru formu için tıklayınız.

Tercih yapabileceğiniz kadroları görmek için tıklayınız.v

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com