Ana Sayfa Haberler, İlanlar 8 Temmuz 2013 post_views_covfu Görüntüleme

4 ilde aile sağlığı elemanı alımı

Erzurum,Ordu,Tunceli ve Afyonkarahisar’a aile sağlığı elemanı alımı yapılacaktır..Detaylar aşağıdadır..

Diğer ilanlar için TIKLAYIN

Tunceli iline kamu personeli olmayan aile sağlığı elamanı alım ilanı detayı ve gerekli belgeler için tıklayınız

 

ORDU- Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının 03.12.2012 tarihli ve 1238 sayılı yazısı ile İlimizde Maliye Bakanlığının 01.06.2011 tarihli ve B.07.0.BMK.0.20/6976 sayılı yazıları gereği ilimizde sözleşmeli aile sağlığı elemanı bulunmayan aile hekimliği birimlerine Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı Teknisyeni), ATT (Acil Tıp Teknisyeni) bölümlerinden mezun olanlardan Aile Sağlığı Elemanı yerleştirilmesi yapılacak olup, başvurular 08/07/2013 tarihinde başlayıp, 12/07/2013 tarihinde sona erecektir. Müracaatlar şahsen yapılacaktır.

İLETİŞİM :
Ordu Halk Sağlığı Müdürlüğü
Aile Hekimliği Şubesi
0 (452) 666 25 01
Dâhili: 1211-1212

İLAN VE MÜRACAAT TARİHİ
08/07/2013 – 12/07/2013
İlgili dökümanlar için aşağıdaki linkleri tıklayınız.

İLAN METNİ

KAMU PERSONELİ OLMAYAN AİLE SAĞLIĞI ELEMANI  YERLEŞTİRİLECEK AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ POZİSYONU / POZİSYONLARI

ORDU İLİ AİLE HEKİMLİĞİ UYGULAMASI KAPSAMINDA BOŞ AİLE SAĞLIĞI ELEMANI POZİSYONLARINA KAMU DIŞINDAN AİLE SAĞLIĞI ELEMANI YERLEŞTİRME USUL VE ESASLARI

EK-1 VE EK-2 FORMU(KAMU DIŞI)

 

ERZURUM-Bakanlığımız Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 01.07.2011 tarih ve 22100 sayılı genelgeleri ve 03.12.2012 tarih 1238 sayılı yazısı doğrultusunda; ilimiz dâhilinde Aile Sağlığı Elemanı bulunmayan ekli tabloda isimleri belirtilen Aile Hekimliği Birimlerine, açıktan Aile Sağlığı Elemanı alınacaktır.
Boş bulunan Aile Hekimliği Birimlerine açıktan Aile Sağlığı Elemanları için;

1- Türkiye’de mesleğini icra etmeye yetkili; ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarının Ebelik, Hemşirelik, Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı), Acil Tıp Teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecektir.
2- Yukarıda belirtilen unvanlarda, Vekil olarak çalışanlar da başvuru yapabilecektir.
3- Başvuru için ilinizde ikamet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır.
4- Başvuru tarihi itibariyle, altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı kanunun 4/A, 4/B, 4924, Sayılı kanun, 399 Sayılı K.H.K. 5393 Sayılı Kanunun 49. Maddesine göre çalışanlar v.b.) başvuramayacaktır. Ancak 5258 sayılı Kanun kapsamında kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı olarak çalışmakta iken sözleşmesini usulüne uygun sona erdirenler başvurabileceklerdir.
5- Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğüne yapılacak olup, posta ve diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
6- Müracaatlar 24.06.2013 tarihinde başlayacak, 08.07.2013 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir.
İlanen duyurulur

Müracaat İçin Gerekli Belgeler

1- T.C Kimlik numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi
2- Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti,(Tescil edilmiş bulunan diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi, aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra birim sorumlusu/Müdür Yardımcısı tarafından isim ve unvan yazılarak tasdik edilmek suretiyle kabul edilecektir.)
3- Adli sicil ve sabıka kaydı
4- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu(Tek Tabip raporu yeterli olacaktır.)
5- Aile Sağlığı Olarak sözleşme imzalamak istediğine ve başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar Kamu Görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçe
6- Dört adet vesikalık fotoğraf
7- Aile Sağlığı Elemanı olmayan Aile Hekimliği Birimlerinde görevli sözleşmeli Aile Hekimlerinden biri tarafından kaşe vurularak imzalanmış, kişi ile çalışmak istediğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe.

Boş Pozisyonlar - İndirmek İçin Tıklayınız

Afyonkarahisar İli Aile Hekimliği Uygulamasında Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve Acil Tıp Teknisyenleri Aile Sağlığı Elemanı Olarak İstihdam Edilecektir.


İlimizde Maliye Bakanlığının 01.06.2011 tarih ve B.07.0.BMK.0.20/6976 sayılı yazısı doğrultusunda Bakanlığımızca: 5258 sayılı Aile Hekimliği Uygulaması Hakkında Kanun’un 3’üncü maddesinin ikinci fıkrasına istinaden ekte tabloda belirtilen pozisyonlara istihdam edilmek üzere Kamu görevlisi olmayan sözleşmeli aile sağlığı elemanı alınacaktır.


 


Ekte yer alan tabloda bildirilen sayıda pozisyona kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı olarak çalışmak üzere başvuracak kişilerin, aşağıda yazılı usul ve esaslar çerçevesinde 08/07/2013-12/07/2013 tarihleri arasında mesai saatleri içinde müracaat etmeleri gerekmektedir.


1- Söz konusu pozisyonlara;
a) Türkiye’de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğretim veya yükseköğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı), acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecektir.
b) Vekil ebe-hemşire olarak çalışan kişiler de başvuru yapabilecektir.
2- Başvuru için ilimizde ikamet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır.
3- Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar v.b) başvuramayacaktır. (Dilekçe örneği aşağıdadır.)
4- Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğü Destek Hizmetleri Atama Özlük Birimine yapılacak olup posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.


BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER: 
– T.C. Kimlik Numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi,
– Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti, (Tescil edilmiş bulunan diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra birim sorumlusu/müdür yardımcısı tarafından isim ve unvan yazılarak tasdik edilmek suretiyle kabul edilecektir.)
– İlgili makamlarca verilmiş adli sicil ve sabıka kaydını gösterir belge,
– Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu,
– Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve 6 (altı) ay öncesine kadar başvuru tarihi itibariyle kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçe,
– Dört adet vesikalık fotoğraf yer alacaktır.


Kişiye ait bu belgelere ek olarak;
– İlimizde görev yapmakta olan ve ekli listede yer alan aile hekimliği birimlerinden herhangi bir sözleşmeli aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istendiğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe de bulunacaktır. (Dilekçe örneği aşağıdadır.)
5- Başvuru dosyasında eksiklik bulunmadığı tespit edildikten sonra kişi, çalışacağı sözleşmeli aile hekimi ile birlikte Müdürlüğünüzde aile sağlığı elemanı sözleşmesi imzalayacaktır.


MÜRACAAT BAŞLAMA TARİHİ : 08/07/2013 
MÜRACAAT BİTİŞ TARİHİ : 12/07/2013 Mesai Bitimine Kadar.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com