Ana Sayfa Manşet, Öne Çıkanlar 17 Mart 2014 299 Görüntüleme

2014 Yılı Hac Sağlık Personeli müracatları

2014 Yılı Hac organizasyonunda sağlık ekibinde görev almak isteyen sağlık personelinin müracaatları 17-28 Mart 2014 tarihleri arasında alınacaktır.

 

 

2014 YILI HAC SAĞLIK EKİBİNDE GÖREVLENDİRİLECEK PERSONELLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

 

A- Müracaatla İlgili Hususlar
a) Müracaatlar; 17 – 28 Mart 2014 tarihleri arasında Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Al-Baraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Asya Katılım Bankası A.Ş., Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş., Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. ve Akbank A.Ş. nezdinde bulunan bankalardan birisine, görevli sağlık personeli hac müracaatı için 16.-TL’yi yatırdıktan sonra http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinde bulunan ..formun, açıklamalar doğrultusunda elektronik ortamda doldurulup, fotoğraf ekle butonundan vesikalık fotoğrafını ekleyerek çıktısının alınmasını müteakip Kurum yetkilisine onaylatıldıktan sonra elden veya posta ile doğrudan Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilmesi suretiyle yapılacaktır.

 

b) İlan edilen süre içerisinde usulüne uygun olarak yapılmayan, formu eksik dolduran, süresi içinde postaya verilmeyen, faksla yapılan, Internetten başvurusunu yaptığı halde tasdikli müracaat dilekçesini Başkanlığa göndermeyenlerin, çevre sağlığı mezunları 4924 sayılı kanuna tabii sözleşmeli personel ile 01/08/2014 tarihi itibari ile Devlet hizmet yükümlülüğü devam edenlerin başvuruları kabul edilmeyecek, ayrıca müracaatı kabul edilmeyen ve vazgeçenlerin yatırmış oldukları 16-TL iade edilmeyecektir.

 

c) Sağlık ekibinde görev almak isteyen personel, yurt dışında en az 50 gün süre kalabilecek ve haftanın her günü gerektiğinde 12 saat esasına göre çalışabilecek durumda olacaktır.

 

ç) Görevlendirmeler; aşağıda belirtilen unvanlar için, ihtiyaç nispetinde yapılacağından, söz konusu unvanların dışındaki unvanlar veya görevler için yapılacak müracaatlar, dikkate alınmayacaktır.

 

d) Usulüne ve şartlarına uygun olarak müracaatta bulunanlar (hekimler, diş hekimleri ve eczacılar hariç), önce test sınavına tabi tutulacaklar, test sonunda puan sıralamasına göre oluşturulacak liste üzerinden ihtiyacın % 50 fazlası kadar çağrılacak personel ile müracaatta bulunup teste katılmayan hekim, diş hekimi ve eczacılar mülakata alınacaktır. İhtiyaç duyulması halinde sınav komisyonunca bu oran bazı branşlarda artırılabilecektir. Test ve mülakat uygulanacak merkezler Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenecektir.

 

e) Görevlendirmeler; testte katılan personelin test ve mülakatta aldıkları puanlarının ortalamaları hekim, diş hekimi ve eczacıların ise mülakatta aldıkları puanlar dikkate alınarak puanlama sıralamasına göre oluşturulacak listeler üzerinden yapılacaktır.

 

f) Hekimler hariç, diğer unvanlarda daha önceki yıllarda hacda görevlendirilmiş olanlardan ihtiyaca göre en fazla %10 oranında sağlık personeli görevlendirilebilecektir.

 

g) Test ve mülakatta başarılı olanlardan; daha sonra istenecek olan bilgi ve belgeleri temin edemeyenler ve hacda verilecek görevi yapmasına mani herhangi bir durumu bulunanlar ile belirlenen şartlardan bir veya birkaçını taşımadığı / kaybettiği tespit edilenlerin görevlendirmeleri yapılmayacak, yapıldıktan sonra tespit edilenlerin görevlendirmeleri iptal edilecektir.

 

ğ) Müracaat dilekçelerinin incelenmesinde; yanlış beyanda bulunduğu veya belgelerinde tahrifat olduğu anlaşılanlar hakkında kanuni işlemlerin yapılması için, kurumlarına bilgi verilecektir.

 

h) Sağlık personeli ile ilgili yapılan işlemler, test ve mülakat sonuçları, görevlendirmeler ve yurtdışına hareket tarihleri Başkanlığımız http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinden ve ilgili personelin e-mail adreslerine mesaj gönderilmek suretiyle duyurulacağından ayriyeten adreslerine postayla tebligat yapılmayacaktır.

 

B- Müracaat Edeceklerde Aranılan Şartlar
1 – Uzman Doktorlarda;
Resmi bir sağlık kurumunda özeller dahil üniversite hastanelerinde veya Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlandırılmış özel sağlık kuruluşlarında fiilen çalışıyor olmak.
2 – Pratisyen doktorlarda;
a) Resmi bir sağlık kurumunda özeller dahil üniversite hastanelerinde, kurum tabipliklerinde veya Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlandırılmış özel sağlık kuruluşlarında 01.04.2014 tarihi itibariyle en az 3 yıldır çalışıyor olmak,
b) 01/01/1960 ve daha sonraki yıllarda doğmuş olmak,
3- Diş hekimi ve eczacılarda;

 

a) Resmi bir kurumda, 01.04.2014 tarihi itibariyle en az 5 yıldır fiilen çalışıyor olmak,
b) 01/01/1960 ve daha sonraki yıllarda doğmuş olmak,
4 – Diyetisyenlerde;
a) Resmi bir kurumda, veya özeller dahil üniversite hastanelerinde, 01/04/2014 tarihi itibariyle en az 5 yıldır fiilen çalışıyor olmak,
b) 01/01/1960 ve daha sonraki yıllarda doğmuş olmak,

 

5 – Ebe, ebe-hemşire, hemşire, sağlık memuru (Çevre sağlığı mezunları hariç), ATT (Acil Tıp Teknisyeni-paramedik), laboratuar, tıbbi cihaz tamir, röntgen, anestezi, ortez-protez ve diş teknisyen-teknikerleri, eczacı kalfası, hastanelerde servis hizmetlerinde fiilen hastabakıcı veya hizmetli olarak görev yapan personel ile sterilizasyon hizmetlerinde çalışanlarda;
a) Yataklı tedavi hizmeti veren resmi bir sağlık kurumunda, veya 112 Acil’de, 01.04.2014 tarihi
itibariyle, talepte bulundukları görev unvanında en az 5 yıldır fiilen çalışıyor olmak,
b) 01/01/1972 ve daha sonraki yıllarda doğmuş olmak,
c) Başvuruda bulunanlar, kurumlarından alacakları tasdikli çalışma belgesini müracaat dilekçesine
eklemeleri gerekmektedir.

 

C- Diğer Hususlar;
a) 2014 yılı Hac sağlık ekibinde;
12 dahiliye,
12 göğüs hastalıkları,
5 kardiyoloji,
4 anestezi,
12 acil uzmanı,
5 genel cerrahi,
4 ortopedi,
4 nöroloji,
4 psikiyatri,
4 üroloji,
4 cildiye,
4 göz,
4 KBB,
4 kadın doğum,
4 intaniye,
8 aile hekimi,
4 radyoloji,
88 pratisyen doktor,
4 diş hekimi,
6 diyetisyen,
100 ebe, ebe-hemşire veya hemşire, 3
5 sağlık memuru,
38 erkek 30 bayan olmak üzere toplam 68 hastabakıcı- hizmetli,
11 laboratuvar teknisyeni,
15 ATT (Acil Tıp Teknisyeni-paramedik),
8 eczacı, 11 eczacı kalfası,
8 tıbbi cihaz teknisyeni,
5 anestezi teknisyeni,
11 röntgen teknisyeni,
3 ortez-protez teknisyeni,
4 diş teknisyen-teknikerleri ve
3 sterilizasyon teknisyeni görevlendirilmesi planlanmaktadır.

 

b) Görevlendirilmesi uygun görülen personelin, kurumlarından muvafakatleri istenilecektir.
c) Görevlendirilmesi yapılanlara; Başkanlıkça uygun görülecek hac malzemeleri verilecek harcırahları ise; “Hac ve Umre Seyahatleriyle İlgili İşlerin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Karar” ın 11. maddesinde belirlenen oranlarda ödenecektir.
d) Görevlendirme süresi; hizmetin durumuna göre ihtiyaç duyulan süre kadar olacaktır.
e) Görevlendirilmesi uygun görülenler; pasaportlarını kendileri çıkartarak, istenilecek diğer bilgi ve belgelerle birlikte süresi içerisinde DİB Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne teslim edeceklerdir.
f) Suudi Arabistan’da, kendilerine verilen görevi yapmayan veya iş disiplinine riayet etmeyenlerin; hac görevini yapıp yapmadığına bakılmaksızın görevleri sona erdirilecek ve durumları ayrıca kurumlarına bildirilecektir.

 

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü

 

İrtibat Telefonları: 0312 295 75 12-53
Yazışma adresi: T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulv. No : 147/A 06800 Çankaya/Ankara

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • […] HABERİN DEVAMI 2014 Yılı 2014 yılı Sağlık Personeli Hac Müracatları Hac Müracatları sağlık personeli 2014-03-17 admin Paylaş ! window.___gcfg = {lang: 'en-US'}; (function(w, d, s) { function go(){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0], load = function(url, id) { if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.src = url; js.id = id; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }; load('//connect.facebook.net/en/all.js#xfbml=1', 'fbjssdk'); load('https://apis.google.com/js/plusone.js', 'gplus1js'); load('//platform.twitter.com/widgets.js', 'tweetjs'); } if (w.addEventListener) { w.addEventListener("load", go, false); } else if (w.attachEvent) { w.attachEvent("onload",go); } }(window, document, 'script')); […]

İlginizi çekebilir

Döner Sermaye Döndürülemiyor

Döner Sermaye Döndürülemiyor

Tema Tasarım | Osgaka.com